• Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt šport kreslené obrázky

Športové úspechy žiakov základnej školy

Tak ako sa začína každý september nový školský rok, tak sa otvárajú aj nové možnosti pre žiakov. Či už sú to rôzne vedomostné, logické, matematické, recitátorské, umelecké a v neposlednom rade aj športové súťaže. Tie majú naši žiaci vo veľkej obľube, pretože si môžu zmerať svoje sily s inými ZŠ a dokázať im, že sú v danom športe lepší.

Hneď na konci septembra sa naši žiaci zúčastnili cezpoľného behu v areáli Zámockého parku v Malackách. Našu školu reprezentovalo celkovo 13 žiakov: Veronika Pavešicová, Martinka Kiseľová, Lucka Brezinová, Andrej Fejtl, Maťko Brezina, Michael Marguš, Matej Fejtl, Filip Kňaze, Marek Šušuk, Stanko Zeman, Mário Brutvan, Ján Melega, Nikolas Zeman. Všetci žiaci vzorne reprezentovali našu ZŠ, ale najlepší výsledok dosiahol Ján Melega, ktorý obsadil krásne 4. miesto v kategórii starší žiaci.

Ďalším podujatím, na ktoré sa žiaci poctivo pripravovali bol basketbalový turnaj chlapcov, ktorý sa konal na ZŠ Štúrova Malacky. Za našu školu nastúpili: David Malík, Kevin Vrba, Matej Fejtl, Samo Kováč, Martin Jánsky, Patrik Malík, Mário Brutvan. V konkurencii 6 základných škôl z okresu Malacky sme obsadili 5. miesto. Naši žiaci podali dobré výkony vo všetkých zápasoch, ale chýbalo nám trošku viac šťastia. Teší nás aspoň výhra so športovou školou ZŠ Záhorácka Malacky.

Koncom októbra naša ZŠ odohrala futbalový zápas I. kola medzinárodnej školskej súťaže Coca-Cola cup. Na trávnatom ihrisku v Záhorskej Vsi nastúpili naši chlapci II. stupňa proti žiakom zo ZŠ Plavecký Štvrtok. Chlapci zápas zvládli a súpera porazili 2:0. Góly zaznamenali Matej Fejtl a Enrico Toráč. Okrem spomínaných 2 hráčov nastúpili aj: Samo Kováč, Patrik Malík, David Malík, Ján Malík, Kevin Vrba, Martin Jánsky, Ján Melega, Mário Brutvan, Marel Šarközy, Marek Šušuk, Gabo Zeman, Stanko Zeman, Nikolas Zeman. Naša ZŠ postúpila do II. kola tejto súťaže, kde žiaci odohrajú zápasy proti 3 bratislavským školám v prvej polovici apríla. Chlapcom budeme držať palce v ďalších bojoch.

Začiatkom novembra sa dočkali aj mladší žiaci (futbalisti) svojho tradičného futbalového turnaja. Na multifunkčnom ihrisku pri ZŠ Záhorská Ves sa konalo I. kolo futbalového turnaja Dôvera Školský pohár SFZ. V konkurencii 3 základných škôl sme obsadili 2. miesto, čím sme si zabezpečili postup do II. kola tohto turnaja. Za našu školu nastúpili: Dominik Šišulák, Stanko Zeman, Stanko Pavešic, Marek Šušuk, Matej Fejtl, Stanko Nechala, Sebastián Polák, Jurko Zvěřina, Paťko Marguš a Janko Zeman. Takisto aj týmto chlapcom držíme palce v ďalšom kole.

Koncom novembra sme sa zúčastnili florbalového turnaja, ktorý sa konal v Stupave. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 7 základných škôl, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. Naši žiaci obsadili v B skupine vynikajúce 1. miesto. V prvom zápase smolne remizovali so ZŠ Lozorno 1:1. V ďalších zápasoch v skupine však nenechali nič na náhodu a v oboch zvíťazili. Nad Spojenou školou sv. F. Assiského z Malaciek 3:0 a proti ZŠ Sološnica 2:0. Do semifinále sme dostali najťažšieho možného súpera (neskoršieho víťaza celého turnaja) ZŠ Gajary, s ktorou sme prehrali 3:0. Chlapci si však vzápätí napravili chuť a náladu v boji o 3. miesto, v ktorom znova porazili ZŠ Sološnica pomerom 3:0. Všetkým chlapcom, ktorí nastúpili v týchto zápasoch za našu ZŠ, patrí veľká poklona za predvedené výkony. Týmito žiakmi sú: Mário Brutvan, Samo Kováč, Patrik Malík, Dávid Malík, Kevin Vrba, Matej Fejtl a Ján Melega. Čerešničkou na torte bolo aj individuálne ocenenie nášho žiaka Jána Melegu, ktorý bol vyhodnotený ako najlepší strelec celého turnaja, keď v piatich zápasoch zaznamenal 5 gólov.

Mgr. Michal Baboľ