| Názov školy | Základná škola, Hlavná 31, Záhorská Ves |
| Adresa školy | Hlavná 143/31, 900 65 Záhorská Ves |
| Telefón | 034/7780288 |
| zs.zahorskaves@stonline.sk | |
| WWW stránka | zszahorskaves.edupage.org |
| Zriaďovateľ | Obec Záhorská Ves |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | PaedDr. Ivica Pupiková | |||
| ZRŠ | Mgr. Pavlína Janotková | |||
| ZRŠ | ||||
| ZRŠ |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Zuzana Doršicová | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Božena Višvaderová | |
| ostatní zamestnanci | Vladimír Sestrienka | |
| zástupcovia rodičov | Gertrúda Gbelská | |
| Alena Martincová | ||
| Stanislav Nechala | ||
| zástupca zriaďovateľa | Anna Antaličová | |
| iní | Veronika Annušová | |
| Peter Matejov |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| 1. stupeň | Zuzana Doršicová | 1. stupeň | |
| prírodo-vedná PK | Nikolaj Nechev | MAT, BIO, GEG, FYZ, CHE | |
| spoločensko-vedná PK | Božena Višvaderová | SJL, OBN, HUV, VYV, VUM, TSV, ETV, NBV |
Počet žiakov školy: 180
Počet tried: 12
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 11 |
| počet žiakov | 20 | 13 | 22 | 21 | 16 | 23 | 16 | 13 | 13 | 157 |
| z toho ŠVVP | ||||||||||
| z toho v ŠKD | 8 | 4 | 8 | 5 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2013: 24
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2013: 21
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 3
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2014
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov | 13 | 13 |
| Gym 8.roč | Gym 6.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | OU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| prihlásení | - | - | - | 13 | ||||
| prijatí | - | - | - | 13 | ||||
| % úspešnosti | - | - | - | 100% |
| Trieda | ANJ | BIO | DEJ | ETV/NBV | FYZ | GEG | HUV | CHE | IFV | INF | MAT | NBV | NEJ | OBN | PVC |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | A | 1 | 2,4 | A | |||||||||||
| II.A | A | 1 | 1 | 1,75 | A | ||||||||||
| III.A | 1,27 | A | 1,06 | 1,06 | 1,63 | A | |||||||||
| IV.A | 1,74 | A | 1 | 1 | 1,74 | A | 1 | ||||||||
| II.A šp | A | 2 | 2,5 | 2,5 | A | 1 | |||||||||
| V.A | 2,11 | 1,63 | A | 1,84 | 1 | 1 | 2,63 | A | 2,32 | 1,16 | |||||
| VI.A | 2,33 | 2,33 | 1,92 | A | 2,33 | 1,92 | 1,45 | 2,08 | 1,09 | 2,67 | A | 2,5 | 1,08 | ||
| VII.A | 2,46 | 1,92 | 2,38 | A | 2,08 | 2,08 | 1 | 2,62 | 1 | 2,85 | A | 2,15 | 1,23 | ||
| I.A šp. | 1 | 3 | A | 1 | |||||||||||
| VIII.A | 2,67 | 1,42 | 1,83 | A | 2,67 | 1,92 | 2,17 | 1 | 2,75 | A | 2,08 | 1 | |||
| IX.A | 2,71 | 2,29 | 2,71 | N | 3 | 2,36 | 2,86 | 1,14 | 3,21 | N | 2,86 | 1,21 |
| Trieda | PDA | SJL | SPR | SEE | THD | TSV | VUC | VLA | VUM | VYV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 1,15 | 2,5 | 1,2 | 1 | 1 | |||||
| II.A | 1,58 | 2,15 | 1 | 1 | 1,23 | 1 | ||||
| III.A | 1,31 | 1,56 | 1 | 1 | 1,31 | 1 | ||||
| IV.A | 1,74 | 2,16 | 1 | 1 | 1,74 | 1 | ||||
| II.A šp | 3 | 1 | 2 | 2 | 1 | |||||
| V.A | 2,79 | 1,05 | 1,05 | 1 | ||||||
| VI.A | 2,54 | 1 | 1 | 1 | ||||||
| VII.A | 3 | 1 | 1,5 | 1 | 1 | 1 | ||||
| I.A šp. | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | |||||
| VIII.A | 3,25 | 1,08 | 1 | 1 | 1,08 | 1 | ||||
| IX.A | 3,36 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| I.A | 20 | 18 | 2 | 0 |
| II.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| III.A | 16 | 16 | 0 | 0 |
| IV.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| II.A šp | 9 | 9 | 0 | 0 |
| V.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| VI.A | 15 | 15 | 0 | 0 |
| VII.A | 13 | 13 | 0 | 0 |
| I.A šp. | 6 | 6 | 0 | 0 |
| VIII.A | 12 | 12 | 0 | 0 |
| IX.A | 14 | 14 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| I.A | 20 | 2234 | 111,70 | 2136 | 106,80 | 98 | 4,90 |
| II.A | 13 | 1488 | 117,88 | 1488 | 117,88 | 0 | 0,00 |
| III.A | 16 | 1154 | 72,13 | 1154 | 72,13 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 19 | 1551 | 81,63 | 1551 | 81,63 | 0 | 0,00 |
| II.A šp | 9 | 1090 | 121,11 | 1062 | 118 | 28 | 3,11 |
| V.A | 19 | 2571 | 135,32 | 2556 | 134,53 | 15 | 0,79 |
| VI.A | 15 | 1812 | 144,47 | 1810 | 144,31 | 2 | 0,17 |
| VII.A | 14 | 1019 | 78,38 | 1019 | 78,38 | 0 | 0,00 |
| I.A šp. | 6 | 608 | 101,33 | 195 | 32,5 | 0 | 0,00 |
| VIII.A | 12 | 1047 | 87,25 | 1047 | 87,25 | 0 | 0,00 |
| IX.A | 14 | 2298 | 164,14 | 2298 | 164,14 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 14 | 62,00 | |
| Monitor MAT | 14 | 54,67 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 14 |
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Prvého ročníka | 1 | 20 | 0 |
| Bežných tried | 8 | 139 | 6 |
| Špeciálnych tried | 2 | 15 | 15 |
| Pre nadaných | |||
| Spolu | 11 | 21 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 13 | 7 | ||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 1 | |||
| ZPS | ||||
| Na dohodu |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 1 | 13 | |
| vychovávateľov | 1 | ||
| asistentov učiteľa | |||
| spolu |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| 1.kvalifikačná skúška | 3 | |
| 2.kvalifikačná skúška | 2 | |
| štúdium školského manažmentu | ||
| špecializačné inovačné štúdium | ||
| špecializačné kvalifikačné | 1 | |
| postgraduálne | ||
| doplňujúce pedagogické | ||
| vysokoškolské pedagogické | 1 | |
| vysokoškolské nepedagogické |
| Názov súťaže | Počet žiakov | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|---|
| Európa v škole | 50 | 10 | 0 | 0 | 0 |
| Futbal | 30 | 10 | 10 | 0 | 0 |
| Zúbkove pramene | 50 | 12 | 1 | 0 | 0 |
| Šaliansky Maťko | 30 | 5 | 0 | 0 | 0 |
Vložiť text o prezentácii školy na verejnosti (napr. vydávanie školského časopisu, školské akadémie, športové a kultúrne akcie, poskytovanie služieb žiakom a rodičom a pod...)
Projekty, do ktorých je škola zapojená, ich zameranie, stručná charakteristika
A) Dlhodobé
B) Krátkodobé
C) V školskom roku 2013/2014 boli školou vypracované projekty:
Recyklohry
Smietko
Interkulturálne vzdelávanie
Modrá škola
Daphne
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly:
Druh inšpekcie:
Ak bola inšpekcia vykonaná v šk. roku 2013/2014, uveďte predmety a oblasti (riadenie, proces, podmienky), v ktorých bola dosiahnutá úroveň:
- veľmi dobrá
- dobrá
- priemerná
- málo vyhovujúca
- nevyhovujúca
- kľúčové pozitívne stránky školy
- oblasti vyžadujúce zlepšenie
V súvislosti so zabezpečením výchovnovzdelávacieho procesu uviesť hodnotenie
- priestorov školy (učebne, odborné učebne, telocvične, ihriská, školská jedáleň a pod.)
- zabezpečenie výučby učebnými pomôckami
- stručnú analýzu súčasného stavu
- potreby a pripravované plány:
vymaľovanie telocvične,
rekonštrukcia vchodových dverí,
výmena starého nábytku,
rekonštrukcia športoviska,
obnovenie počítačovej techniky,
doplnenie didaktických pomôcok.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
...
2. Príspevky na čiastočnú úhradu nákladov spojených s hmotným zabezpečením školy od rodičov alebo inej osoby, ktorá má voči žiakovi vyživovaciu povinnosť
...
3. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít
...
4. Finančné prostriedky získané od rodičov alebo zákonných zástupcov žiakov, právnických osôb alebo fyzických osôb a spôsob ich použitia v členení podľa finančných aktivít
...
5. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov
...
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky: umelecká a športová činnosť
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť: zlepšenie prípravy žiakov na vyučovanie, triednické hodiny, pohovory s rodičmi, zvýšiť a zefektívniť motiváciu.
Návrh opatrení:
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Angličtina hrou | 23 | Mgr. Eleonóra Handlová | |
| Florbal 1. stupeň | 15 | PaedDr. Ivica Pupiková | |
| Florbal 2. stupeň | 23 | Mgr. Renata Bukovinová | |
| Literárny | 14 | Mgr. Božena Višvaderová | |
| Minifutbal 1. | 15 | Ing. Nikolaj Nešev | |
| Minifutbal 2. | 12 | Ing. Nikolaj Nešev | |
| Novinárik | 18 | Zuzana Doršicová | |
| Pohybové hry | 12 | Bc. Alena Pláštiková | |
| Prírodovedný | 17 | Mgr. Renáta Nechalová | |
| Stolnotenisový | 13 | Mgr. Eleonóra Handlová | |
| Šachový | 14 | Mgr. Eleonóra Handlová | |
| Šikovné ruky | 26 | Mgr. Iveta Gombárová | |
| Športové hry 2.stupeň dievčatá | 14 | PaedDr. Ivica Pupiková | |
| Tvorivé dielne | 12 | Mgr. Ľubica Szilvássyová |
Vypracoval: PaedDr. Ivica Pupiková
V Záhorskej Vsi 28.8.2014
Powered by aSc EduPage