Venujte 2% z dane vašim deťom! Ďakujeme!

Navigácia

 • Divadelné žiacke predstavenie

       Dnešný deň nám okrem slniečka rozžiarili aj deti z divadelného krúžku Smajlík z Jakubova. Zahrali nám humorný príbeh o tučnom kocúrovi a nezbedných myšiach. Žiaci so zatajeným dychom sledovali príbeh, smiali sa na výmysloch myšičiek a nadšene tlieskali pri pesničkách, ktoré dopĺňali dej rozprávky!

       Ďakujeme divadelníkom za príjemný zážitok a želáme im veľa úspechov pri ich ďalšej tvorbe.

  PaedDr. Renáta Beneková

  Fotoalbum

 • Škola života - výchovný koncert

       Dňa 18.6.218 medzi žiakov našej školy zavítali Jaro Gažo a Radko Pažej z občianskeho združenia Škola života a pripravili pre žiakov 1. až 9. roč.v kultúrnom dome výchovný koncert „Ako zachrániť.“ A kto sú Jaro Gažo a Radko Pažej?

       Jaro Gažo - spevák skupiny Arzén aj novovzniknutej formácie OFF. Známy tiež ako muzikálový spevák z účinkovania nielen v Mestskom divadle v Žiline, ale aj na Novej scéne. Vidieť ste ho mohli v muzikáloch Na skle maľované, Hamlet, Cigáni idú do neba či Cirkus svet. V programe sa venoval spevu, hre na akustickú gitaru a sem-tam nepleche ;)

       Radko Pažej - profesionálny moderátor, ktorého hlas je známy nielen z rádia či TV. Vidieť ste ho mohli pri moderovaní rôznych spoločenských podujatí, ale taktiež pri hraní na bicie a perkusie v skupine AYA, skupine Tomáša Bezdedu, či novovzniknutej formácií OFF. Programom sprevádzal ako moderátor a občas si aj zabubnoval ;)

       Predstavenie bolo realizované prostredníctvom hovoreného slova a hudobných skladieb hraných naživo, doplnené obrazovou videoprojekciou. Chlapci si na pomoc pozvali „Maťku“, profesionálnu záchranárku, ktorá žiakom priblížila  všetko, čo je naozaj dôležité pri podávaní prvej pomoci. Vysvetlila, ako postupovať - od zavolania na tiesňovú linku prvej pomoci, cez inštrukcie, až k záchrane ľudského života. Výklad dopĺňali pesničky s videoprojekciou. Žiaci sa veľmi spontánne a aktívne zapájali do celého diania.  Mali možnosť aj prakticky vyskúšať, ako prebieha hovor na tiesňovú linku aj ako postupovať pri podávaní prvej pomoci.  Na záver si spoločne s Jarom Gažom zaspievali  pieseň  Lipová  lyžka  z muzikálu Na  skle  maľované.

       Malým aj veľkým sa koncert páčil a dúfame, že sa s účinkujúcimi stretneme aj na iných koncertoch.

  Mgr. Adriána Kiseľová

  Fotoalbum

 • Škola v prírode

  Fotoalbum

 • ZŠ Florbal Games turnaj v Stupave Úspech! Naši chlapci bronzoví!

  V piatok 15. júna sa naše chlapčenské mužstvo starších žiakov v zložení: David Malík, Patrik Malík, Kevin Vrba, Martin Jánsky, Mário Brutvan, Marcel Šarközy, Matej Fejtl, zúčastnilo floorbalového turnaja v Stupave. Bol to 1. ročník ZŠ Florbal Games. Naši chlapci zohrali štyri zápasy. Stretli sa v zápasoch  s mužstvami ZŠ Stupava, ZŠ Sološnica, ZŠ Vajanského Modra a ZŠ Česká, Bratislava. Chlapci podali v každom zápase výborný výkon. Po celodennom snažení sa dočkali medailového ocenenia. Naše mužstvo získalo tretie miesto a boli ocenení bronzovými medailami.  Ďakujeme chlapcom za úspešnú reprezentáciu našej školy! Zároveň poďakovanie patrí aj pánovi učiteľovi Baboľovi za športovú prípravu našich žiakov! 

   

  Palína Janotková, Mgr.

  Fotoalbum  

 • Škola v prírode - návrat

  Milí rodičia, predpokladaný príchod detičiek je 15.6.2018 medzi 13.30 h a 14.00 h.

  Rozlúčková diskotéka 💃🕺

  Rozlúčková diskotéka

 • Škola v prírode - Novoť

  Milí rodičia, sme na mieste a sme v poriadku! :)

  Cesta tam

  Orava nás víta tancom

  ...a výborným jedlom!

  Vychádzka na vyhliadku

  Vyhliadka

  Oravský zámok

  Oravská železnička

  Oravská drevenička

  Hráme sa v tímoch

  Pyžamová párty girls

  Pyžamová párty boys

  Vychádzka a návšteva miestnej školy

  Návšteva miestnej školy

  Hráme sa

 • Aurelium - zážitkové centrum vedy

       Dňa 6.6. sa žiaci siedmeho ročníka zúčastnili exkurzie v Bratislave. Navštívili Aurelium, zážitkové centrum vedy. Je to miesto, kde sa prelína zábava s učením. Sú tu prezentované najzaujímavejšie javy v oblasti fyziky, chémie, biológie a iných prírodných a technických vied. Žiaci si mohli vyskúšať a prísť na mechanizmus, akým daná vec funguje. Napr.: šliapaním na trenažéri vyrábali elektrickú energiu, odmerali si biosignály vlastného tela, testovali svoj postreh, koordináciu, presnosť pohybu. Expozícia Voda v pohybe nám predstavila vodnú elektráreň, záplavovú dedinu alebo spomalené kvapky. Okrem iného žiaci videli aj laserovú šou, Teslov svet a navštívili i zvukovú miestnosť. Videli veľa zaujímavých vecí a odchádzali plní dojmov a nových zážitkov.

  Mgr. Renáta Nechalová

  Fotoalbum

 • Exkurzia v SHMÚ

       V stredu (6.6.2018) sa žiaci piateho a šiesteho ročníka dali na cestu do hlavného mesta Slovenskej republiky. Vlakom sme sa presunuli zo Záhorskej Vsi až do Bratislavy. MHDečkou sme prišli až Kolibu, kde sme sa po krátkej prechádzke ocitli priamo v centrále SHMÚ (Slovenský hydrometeorologický ústav).

       Tu nás čakali prednášky o tom, ako vzniká predpoveď počasia. Žiakom boli vysvetlené jednotlivé moduly, ktoré sa používajú na predpovedanie počasia hlavne na našom území (ale aj v celej Európe). Postupne boli oboznámení s rôznymi prístrojmi, ktoré meteorológom posúvajú informácie o situácii v našej atmosfére. Po hodinovej prednáške sme sa presunuli do ich vlastnej meteorologickej záhradky. Tam sme mohli naživo vidieť jednotlivé prístroje na meranie teploty, vetra, zrážok či vlhkosti.

       Po náučných slovách v SHMÚ sme sa vybrali pomalým tempom až do centra Bratislavy. Naša cesta viedla z Koliby popri Úrade vlády SR až na Obchodnú ulicu, kde si žiaci dali menšiu pauzu na občerstvenie. Po nabratí nových síl sme si urobili ešte jednu malú zastávku pri Grasalkovičovom paláci. Od neho sme už prešli priamo na vlakovú stanicu, kde sme čakali na vlak, ktorý nás odvezie domov.

       Počasie nám celý deň prialo a žiaci sa vrátili domov s veľkým množstvom nových a užitočných informácií.

  Mgr. Michal Baboľ

  Fotoalbum

 • Jazykový kvet - Monika Miškerníková úspešná!

       Naša jazyková kvetinka Monika Miškerníková sa umiestnila v CELOSLOVENSKOM KOLE (finále) v prednese anglickej poézie na 4. mieste! "Jazykový kvet" (Language flower) je jazykovo-umelecká akreditovaná súťaž pre deti a mládež v prednese a dramatizácii v cudzích jazykoch. Súťaž sa realizuje od roku 2011 postupovým systémom od krajských semifinále, pokračuje krajskými finále a vrcholí celoslovenským kolom.

       V bratislavskom krajskom semifinále v marci 2018 Monika svojím prednesom postúpila do krajského finále konajúceho sa znova v Bratislave v apríli tohto roku. Tu získala postupové prvé miesto, čo ju posunulo až do júnového celoslovenského finále v Nitre.  Monika súťažila v II. kategórii (2. stupeň ZŠ alebo ekvivalent na 8-ročných školách) popri omnoho starších žiakoch druhého stupňa. Aj napriek silnej konkurencii dosiahla 4. miesto a úspešne tak reprezentovala seba i našu školu. 

       Patrí jej za to veľká vďaka a uznanie! Len tak ďalej! :)

   

  Mgr. Zuzana Tichá

  Fotoalbum

 • Výlet deviatakov v Trnave

       Dňa 31.5.2018 (štvrtok) sa žiaci deviateho ročníka vybrali na koncoročný výlet do jedného z najkrajších miest na Slovensku. Malý Rím, ako je Trnava označovaná, je každoročne navštívená mnohými turistami.

       Výlet začal cestou vlakom zo Záhorskej Vsi do Zohoru, ďalej Bratislavy a Trnavy. V Trnave naša prvá zastávka bola pri pamätníku 1. svetovej vojny a soche M. R. Štefánika. Od nej sme sa už vybrali po Hlavnej ulici až na Trojičné námestie. Po ceste sme si pozreli tradičné meštianske domy, fontánu či maketu historického jadra mesta Trnava. Obdivovali sme aj radnicu, divadlo, ale hlavne mestskú vežu, ktorá sa týči na centrom Trnavy. Na námestí sme sa ešte osviežili limonádou a už naša cesta smerovala do City Arény. V nej si žiaci oddýchli, najedli sa a čo-to si aj nakúpili. Dokonca sa nám podarilo stretnúť aj známeho youtubera Maka SK. Keďže sa v tento deň hral aj priateľský futbalový zápas medzi slovenskou a holandskou reprezentáciou, odfotili sme sa aj s fanúšikmi tzv. "ORANJES".

       Počasie nám prialo celý deň, a tak aj cesta vlakom domov bola príjemná a plná smiechu. Po vyčerpávajúcom dni sme sa nakoniec rozpŕchli domov na vlakovej stanici v Záhorskej Vsi. Verím, že žiaci si tento deň užili, pretože v takejto zostave sa už zrejme nestretnú, keďže za pár mesiacov sa pre nich začína nová kapitola života na stredných školách.

  Mgr. Michal Baboľ

  Fotoalbum

 • Indiánska noc v ŠKD

       V piatok, 1.6. 2018, sa uskutočnila v našej základnej škole pre deti prvého stupňa veľmi očakávaná „INDIÁNSKA NOC“. V ten deň sa deti v podvečer vrátili do ZŠ, ale namiesto tašiek si priniesli karimatky a spacáky. Zložili sme sa v telocvični, ktorá sa premenila na našu nocľaháreň. Po zložení vecí sme si povedali program večera a vybrali sme sa na školský dvor, kde nás čakali rôzne súťaže. Pri súťažiach samozrejme deti vyhladli, tak sme si spoločne založili oheň a opekačka mohla začať. Deti si napichli na palice špekačky a každý sám si ju snažil čo najlepšie a najchutnejšie opiecť. Samozrejme, treba dodržiavať aj pitný režim. Počas celého večera pili citrónovú vodu s medovkou.

       Po opekaní a uhasení ohňa nastala najočakávanejšia časť programu – hľadanie pokladu. Skôr, než mohli nájsť poklad, potrebovali vedieť indíciu, kde je ukrytý. Pred tým, aby mohli poskladať indíciu, museli pozbierať po dvore 61 kinderiek, kde bola indícia ukrytá. Na to, aby našli vajíčka, potrebovali baterky, lebo už bola tma. Nakoniec našli všetky vajíčka, vyriešili indíciu, ktorá bola napísaná pomocou znakov – obrázkov, veď aj indiáni používali obrázkové písmo. Poklad našla Martinka Kiseľová, z čoho sa tešili všetky deti. Keďže už bola pokročilá hodina, deti sa poumývali, prezliekli a šup pod deky alebo do spacákov.

       Prišlo ráno, slniečko nám začalo svietiť do okien a prvé kukučky boli hore o 4.45 h. O 7.00 h bol budíček a pre deti čakalo prekvapenie - rozcvička na školskom dvore. Zvládli to. Potom sa prezliekli a začali sa baliť. Po uprataní sme si rozdali poklad. Bol tam diplom, sladkosti, svietiaci náramok a balónik. Ešte ranné občerstvenie, ktoré nám priniesli rodičia, za čo všetkým ďakujeme! Deti odchádzali spokojné a plné nových zážitkov, presne o to nám išlo. Dozorkonajúce pani učiteľky boli: pp. Hájek, Kiseľová, Šimkovičová. Už teraz sa tešíme na budúci rok.

  Veronika Šimkovičová

  Fotoalbum

 • Divadelné predstavenie k MDD

       Ku Dňu detí dostali naši žiaci milý darček - veselé divadelné predstavenie zaujímavé tým, že im ho účinkujúci herci zahrali v angličtine. Herci z Divadelného centra v Martine predviedli atraktívnou a hravou formou, že zdokonaľovať sa v angličtine dá i sledovaním predstavenia a takto si zároveň v praxi overiť svoje znalosti z anglického jazyka. Svieže divadielko O zlatej rybke, ktorá plní želania, prepracované do dnešnej modernej doby, deti hravo pochopili, zapájali sa do deja, spievali, tlieskali, radovali sa, prežívali veselé cesty protagonistov za želaniami, ktoré mali hlavní predstavitelia Ali a Rick, na rozdiel od klasickej rozprávky, každý až dva a pol. Väčšinou sa sálou kultúrneho domu ozýval smiech, čo označovalo, že deti pochopili a úspešne zdolali výzvu, ktorou divadelná rozprávka v anglickom jazyku určite bola. Určite v nich posilní sebaistotu a vytvorí pozitívny vzťah k ďalšiemu štúdiu anglického jazyka.

       Po divadielku O zlatej rybke Deň detí pokračoval. Po predstavení sa deti so svojimi vyučujúcimi rozdelili na 1. a 2. stupeň a pokračovali v zábavných pohybových aktivitách. Prvostupniari sa vybrali prírodou po hrádzi popri rieke Morave na okružnú vychádzku s pozorovaním prírody, jej obyvateľov, porastov a absolvovaním aktivít s environmentálnou tematikou.

       Druhostupniari mali zase športové aktivity. V telocvični sa odohrával stolnotenisový turnaj chlapcov a dievčat, ktorého víťazom sa stal Dominik Šišulák. Na multifunkčnom ihrisku sme videli krásne futbalové zápasy medzi družstvami, ktoré si vytvorili žiaci jednotlivých tried. A dievčatá si zmerali sily vo vybíjanej.

       Touto cestou ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí nám prispeli sladkosťami do balíčkov pre deti, taktiež ďakujeme za finančné príspevky na zaplatenie divadelného predstavenia!

   

  Firma Printing International, Ing. Jaroslav Slovák

  Firma Aplitec

  Firma Bowix

  Firma Siloking

  Firma Berto

  Firma Frikas

  Jednota COOP

  Pani Kvaššayová

  Pani Katka Búdová

  Manželia Radka a Martin Višváderovci

   

  Zuzana Doršicová, Mgr. Michal Baboľ

  Fotoalbum

 • Motýlia záhrada - zážitkové vyučovanie

       Tento rok si naši žiaci v II.A a IV.A pomocou svojich pani učiteliek založili motýlie farmy. Žiaci celého prvého stupňa každý deň pozorovali a objavovali tajomnú premenu z prírody. Pozorovali, ako dlho trvá, kým sa húsenice dosýta najedia a zakuklia. Na vlastné oči zažili, ako sa z kukiel vyliahli prekrásne motýle babôčky bodliakovej.

       Babôčka bodliaková patrí medzi naše najzaujímavejšie motýle. Na rozdiel od iných druhov babôčok k nám pravidelne každú jar prilieta z južnej Európy. Priletení jedinci sa v našej prírode objavujú najčastejšie v máji. Tu založia ďalšiu generáciu, ktorá zasa na konci leta odlieta na juh. Najmä v jarných mesiacoch je táto babôčka pomerne hojná. Motýle sa vyskytujú na rôznych biotopoch a sú veľmi plaché. Ich húsenice žijú na pŕhľave, bodliaku a iných rastlinách.

       Žiaci niekoľko dní pozorovali úžasnú premenu od húseníc cez kukly až po samotného nového jedinca - motýľa. Motýle žiaci niekoľko dní sledovali a kŕmili v špeciálnej záhrade. Potom ich spoločne vypustili do voľnej prírody.

  Mgr. Alena Pláštiková

  Fotoalbum

 • Spomienka na Ľudovíta Štúra

  Motto:

  "Človek bez svedomia je koža biedna, daromná, národ bez vedomostí historickej o sebe a predkoch svojich je hromádka koží otrockých."

       Najvýznamnejší predstaviteľ slovenského národného života v pol. 19. stor., poslanec uhorského snemu, autor súčasného slovenského spisovného jazyka, politik, jazykovedec, učiteľ, spisovateľ a novinár. Dňa 31.5.2018 sa žiaci ZŠ, škôlkari a občania Záhorskej Vsi zišli pri pamätnej tabuli Ľudovíta Štúra, kde sme si pripomenuli veľkú historickú udalosť pre obyvateľov Záhorskej Vsi, kedy vďaka iniciatíve pána Mgr. Ota Šimkoviča bola odhalená 9. júna 2007 pamätná tabuľa Ľudovítovi Štúrovi, zakladateľovi spisovnej slovenčiny, ktorý 31. mája 1848 utekal cez vtedajšiu Uhorskú Ves v skorých ranných hodinách spolu so svojím ochrancom - farárom Jánom Galbavým z Jablonového pred zatykačom uhorských úradov do rakúskeho Angernu a odtiaľ na Slovanský zjazd do Prahy.

       V úvode sa predstavila žiačka VI. ročníka Veronika Pavešicová, ktorá zarecitovala báseň od Ľ. Štúra a následne sa všetkým prihovoril starosta obce JUDr. Boris Šimkovič.  V krátkom programe sa predstavili žiaci druhého a tretieho ročníka s flautami a zaspievali slovenské ľudové piesne – V šírem poli, Po nábreží koník beží, na harmoniku doprevádzala p. uč. Mgr. Z. Tichá.

  Ľubica Hájek

  Fotoalbum

 • Bratislava a Princ Bajaja

       Skoro ráno v utorok 29.5. sa žiaci prvého stupňa spolu s nami, pani učiteľkami Janotkovou, Doršicovou a Tichou, postretali na železničnej stanici v Záhorskej Vsi. Privítal nás výstavný kus samičky roháča veľkého, ktorá bola taká veľká, že zrejme odplašila aj vláčik - motoráčik, keďže ten neprišiel. Nastúpili sme preto do náhradného autobusu do Zohoru a odviezli sa k vlaku smer hlavné mesto. Po dobrodružnej jazde električkou ponad rieku Dunaj do Sadu Janka Kráľa deti so spevom vykročili cez nový Starý most, aby sa naše oči mohli vynadívať na Bratislavu ako na dlani. P. uč. Janotková vystrela ukazovák, poukazovala a porozprávala nám o významných stavbách, udalostiach a osobnostiach, ktoré sa k Bratislave viažu.

       Naša cesta ďalej smerovala k novej budove SND. Tu sa deti odfotili pri soche M. R. Štefánika, oddýchli si a nabrali sily na ďalšie poznávanie hlavného mesta. Z nábrežia Dunaja nás zvedavo pozorovali kačky, kývali nám výletníci na lodiach. Na Hviezdoslavovom námestí pri starej budove Slovenského národného divadla sme sa občerstvili a potom hurá okolo „Čumila“ cez Hlavné námestie, Bratislavskú radnicu, Františkánsky kostol a Primaciálny palác na Obchodnú ulicu. Nie však nakupovať, no za kultúrou do divadla Nová scéna, ktoré nás zároveň ukrylo pred dažďom. Unavené nohy si tu oddýchli na pohodlných sedadlách a uši si vychutnávali akčný muzikál „Bajaja“ s deväťhlavým drakom chrliacim oheň (ohňostroj). Deti v divadle nabrali toľko energie, že cestou na Hlavnú stanicu, Námestím slobody, ešte vládali obiehať Družbu - najväčšiu fontánu v Bratislave. Potom už naše kroky, popri Úrade vlády, smerovali na vlak domov a v Zohore sa deti vláčika - motoráčika aj dočkali. Hoci bolo v Bratislave dobre, po takej celodennej exkurzii je predsa len najlepšie kde? DOMA!

  Mgr. Zuzana Tichá 

  Fotoalbum

 • Koncoročné fotografovanie tried

  V stredu 30.5.2018 bude 

  v našej škole koncoročné fotografovanie tried.

  Ceny fotografiī:

  • spoločná fotografia triedy - 1,50 €;
  • samostatná fotografia žiaka alebo s kamarátmi - 1,50 €.
 • Družobné stretnutie - Devín

       Vo štvrtok, 24. mája 2018, sa pedagógovia našej základnej školy a kolegovia z družobnej školy Volkschule Weikendorf a Mittelschule Gänserndorf zúčastnili exkurzie na zrúcaniny hradu Devín.   

      Príjemná sprievodkyňa nás oboznámila s históriou hradu. Hrad má jedny z najpohnutejších, ale aj najbohatších dejín spomedzi hradných sídel na Slovensku. S existenciou niekdajšieho hradiska sa spája prítomnosť keltského a neskôr rímskeho etnika na území Slovenska. Hrad bol svedkom slávy aj pádu Veľkej Moravy, prvého štátneho útvaru slovanských predkov na Slovensku, a bol dôležitou súčasťou sústavy pohraničných pevností Uhorského kráľovstva. Spolu s neďalekým Bratislavským hradom tvorí dvojicu významných reprezentantov slovenskej národnej histórie.

       Počasie nám prialo, a tak sme si mohli užívať výhľady z hradu  z viacerých jeho častí. Tie najlepšie nás však čakali z vyhliadky horného hradu. Vrchná vyhliadková plocha hradu, vybavená i ďalekohľadom, je niečo, čo dáva hradu Devín neopakovateľnú pridanú hodnotu. Z tohto miesta sme mali neopakovateľný, kruhový výhľad až na ďaleké horizonty. Okolitý región zaujímavosť výhľadu len a len podčiarkol. Hlavným ťahákom bol výhľad na sútok Dunaja a Moravy, priamo pod hradom. Ten je príťažlivý spájaním vôd jednotlivých riek, ktoré majú rozdielne sfarbenie. Morava je zväčša blatistejšia. Okrem toho sme si mohli vychutnať pohľad na Devínsku Kobylu, Devín, Rakúsko, či Dunaj strácajúci sa až kdesi v Bratislave.

       V diali bolo vidno kopec pri Sandbergu alebo pamätník obetiam komunizmu priamo pod hradom. Môžete si predstavovať, aké to tu asi bolo, keď sa tu rozlievalo prehistorické more, ktorého pozostatkom je práve piesčitý Sandberg s vápencovými fosíliami vtedajších morských tvorov. Jednoducho výhľad par excellence.

       Po prehliadke hradu sme príjemné popoludnie ukončili posedením s rakúskymi kolegami pri občerstvení. Plní nových zážitkov a pekných dojmov sme sa s našimi hostiteľmi rozlúčili s prísľubom, že nebolo posledné.

  Mgr. Adriána Kiseľová

  Fotoalbum

 • Stolnotenisový turnaj v Rakúsku

       V stredu (23.5.2018) sa naša základná škola zúčastnila stolnotenisového turnaja v Rrakúskom Gänserndorfe. Za našu školu nastúpili: Jakub Daniel Temer, Filip Kňaze, Patrik Pavol Marguš, Jiří Zvěřina, Dominik Šišulák, Stanislav Pavešic, Lenka Valentová a Martin Jánsky.

       Na turnaji bolo celkovo 28 hráčov (chlapcov aj dievčat). Žiaci boli rozdelení do 7 skupín a v každej skupine boli 4 hráči. V skupine sa hralo systémom každý s každým. Po odohratí zápasov v skupinách sa 16 najlepších stretlo v tzv. pavúku, kde porazený na turnaji končil.

       Sem sa dostali 2 naši žiaci, ktorí sa stretli hneď v osemfinále. V ňom zvíťazil Martin Jánsky nad Dominikom Šisulákom 3:1 na sety. V štvrťfinále už Martin Jánsky nestačil na svojho súpera a tak sa umiestnil na 5. - 8. mieste. Dominik Šišulák obsadil 9. - 16. miesto. Ostatní naši žiaci sa umiestnili na 17. - 28. mieste.

       Naši žiaci sa nestratili ani v silnej konkurencii stolnotenisových hráčov a okrem dobrých výsledkov si odniesli aj pekné zážitky z turnaja.

  Mgr. Michal Baboľ

  Fotoalbum

 • OK atletických pretekov starších žiakov

  Dňa 18.5.2018 (piatok) sa 4 naši žiaci zúčastnili okresného kola v atletike na ZŠ Záhorácka Malacky. Na kvalitne obsadenom preteku sa nestratili ani naši chlapci.

       V behu na 60 m obsadil Ján Melega 12. miesto s časom 8,69. 14. miesto obsadil s časom 8,73 Nikolas Zeman a Enrico Toráč s časom 8,89 obsadil konečné 16. miesto z celkového počtu 23 bežcov.

       V behu na 300 m sme mali jedného reprezentanta. Tým bol Nikolas Zeman. S časom 46,34 obsadil krásne 9. miesto z 25 pretekárov.

       V poslednej disciplíne, kde sme mali aj zástupcov našej školy, sa nám darilo najviac. Z celkového počtu 20 bežcov na trati dlhej 1000 m sa na 5. mieste umiestnil Enrico Toráč (3,22,02), na 7. mieste Mário Brutvan (3,25,44) a na 8. mieste Ján Melega (3,31,74).

       Chlapcom patrí veľké poďakovanie za skvelé výsledky a vzornú reprezentáciu našej školy!

  Mgr. Michal Baboľ

  Fotoalbum

 • Protidrogová výchova - beseda

       V piatok žiaci mali možnosť diskutovať o vplyve drogovej závislosti na život závislého a jeho rodiny. Pán Peter nám porozprával o svojich skúsenostiach s drogami, o emocionálnom utrpení a finančnej záťaže svojej rodiny spôsobenej jeho závislosťou. Veľmi otvorene rozprával o udalostiach, o kamarátoch, o spôsobe myslenia a pocitoch, ktoré ho priviedli na túto životnú cestu. Opísal svoj niekoľkoročný boj o triezvosť a dôvody, ktoré ho priviedli až do našej školy na podporu protidrogovej závislosti.

       Ďakujeme mu za úprimnú spoveď a dúfame, že ňou posilnil u našich žiakov presvedčenie povedať drogám NIE.

  Fotoalbum

  PaedDr. Renáta Beneková

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola Záhorská Ves
  Hlavná 143/31, 900 65 Záhorská Ves
 • 034/7780288;
  PaedDr. Ivica Pupiková, riaditeľka školy:
  0907 701 659, ivica.pupikova@zszv.sk
  Pavlína Janotková, zástupkyňa riaditeľky školy:
  0905 309 900, pavlina.janotkova@zszv.sk
  Veronika Šimkovičová, vedúca ŠKD:
  0908 730 598, veronika.simkovicova@zszv.sk
  Martina Schneiderová, vedúca ŠJ:
  0905 100 445, martina.schneiderova@zszv.sk

Fotogaléria