• Testovanie 5 - 2019
     • Testovanie 5 - 2019

     • Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania (NÚCEM) v stredu 20. novembra 2019 uskutoční testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ (T5 2019). V našej škole bude prebiehať papierovou formou. Na testovaní sa zúčastnia žiaci 5. ročníka ZŠ, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

      Žiaci budú testovaní:

      • z matematiky,
      • zo slovenského jazyka a literatúry

    • iBobor - informatická súťaž
     • iBobor - informatická súťaž

     • V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. V školskom roku 2018/2019 sa konala súťaž v 57 krajinách a zapojilo sa do nej 2 785 588 žiakov. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Hoci v každej zúčastnenej krajine prebieha súťaž trochu inak, organizátori zo všetkých krajín sa raz ročne stretnú, aby vytvorili spoločnú databázu úloh pre ďalší ročník súťaže. V roku 2019 sa stretnutie konalo v Balatonkenese v Maďarsku.  

      Žiaci 2. – 9. ročníka miestnej základnej školy si spoločne so svojimi slovenskými kolegami zmerali sily a porovnali úroveň vedomostí. Ako obstáli v logických úlohách naši žiaci sa dozvieme po vyhodnotení všetkých výsledkov v najbližších týždňoch.

      Mgr. Dávid Malík

       

    • Stolnotenisový turnaj - okresné kolo
     • Stolnotenisový turnaj - okresné kolo

     • V stredu 13.11.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili stolnotenisového turnaja v Malackách. Za našu základnú školu nastúpili títo žiaci: Riško Danihel (II.A), Jurko Zvěřina (VII.A), Dominik Šišulák a Stanislav Pavešic (IX.A). 

      Turnaja sa zúčastnilo celkovo 8  škôl z okresu Malaciek - ZŠ Lozorno, ZŠ Stupava, ZŠ Dr. J. Dérera, Gymnázium Malacky, Spojená škola Fr. Assiského, ZŠ Záhorácka a ZŠ Zohor, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Naša škola bola v skupine B, kde sme skončili na 3. mieste. Chlapci sa snažili zo všetkých síl, odohrali dobré zápasy, ale v niektorých im chýbalo trošku šťastia. Nakoniec obsadili konečné 7. miesto po výhre nad ZŠ Lozorno. 

      Žiaci reprezentovali našu základnú školu so cťou a už teraz sa nevedia dočkať budúcoročného turnaja. 

      Mgr. Ľubica Hájek  

    • Deň vojnových veteránov - 11. november
     • Deň vojnových veteránov - 11. november

     • Každoročne 11. novembra si občania Záhorskej Vsi pripomínajú padlých vojakov prvej svetovej vojny. Pri tejto príležitosti sa stretnú pri Pomníku padlým vojakom a príhovormi vzdajú úctu svojim predkom. Dňa veteránov sa zúčastnili aj žiaci našej školy a siedmak Viliam Tesár predniesol báseň Janka Kráľa - Slovo.

      Ana Filko  

    • Hovorme o jedle - úspech!
     • Hovorme o jedle - úspech!

     • Dobrý deň, BLAHOŽELÁME VÁM k ocenenej práci Vašej žiačky Emky Meňhartovej (VIII.A) v literárnej súťaži „POZNÁM ZDRAVÉ POTRAVINY Z MÔJHO MESTA ČI DEDINY“.

      Zároveň si Vás v mene predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Bc. Emila Macha a riaditeľky Centra rozvoja znalostí o potravinách n. o. Mgr. Tatiany Belovej dovoľujeme srdečne pozvať na slávnostné vyhodnotenie a odovzdávanie cien víťazom súťaže Hovorme o jedle, ktoré sa uskutoční dňa 22.11.2019 (piatok) o 10.30 hod. v priestoroch hotela Carlton, Hviezdoslavovo námestie 3, Bratislava 811 02.

      Odbor potravinárstva a obchodu

      Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora

       

       

      Emke k úspechu gratulujeme a ďakujeme pani učiteľke Ane Filko!  

       

      Poznám zdravé potraviny 

      z môjho mesta či dediny 

      Vymyslený príbeh – Budúcnosť potravín "Vegpills"

      Ema Meňhartová, 8. ročník Základná škola Záhorská Ves, Hlavná 31, 900 65 Záhorská Ves 

                 Ahoj. Moje meno je Artic. Som poctený, že vás môžem privítať na oslavách leta 2285. Zdá sa to ako dlho, no je to len tri mesiace dozadu. Momentálne sedím v školskej lavici a premýšľam. Náš učiteľ pán Všehoved nám zadal prácu na tému: Zdravé potraviny. Je mi jasné, že väčšina triedy bude písať o revolučných "Vegpills". Čo je to "Vegpills"? Jedlo dnešnej doby. Technológie sa posunuli do bodu, kedy je jedlo zbytočnosťou a spomalením. No ja chcem písať o strave v minulosti. Moja 201-ročná praprababka mi o jedle v minulosti často hovorí. Na stromoch rástlo jedlo. Ovocie. A zo zeme trčali zelené rastlinky. A dali sa jesť! Dnes si človek kúpi jednu "Vegpills" a má postarané na celý deň. Moja ceruzka sa pohybovala po papieri ako besná. Konečný výsledok vyzeral asi takto.          

      Zdravá strava          

      V dnešnej dobe síce máme "Vegpills", no ja, Artic Blues, chcem písať o jedle v minulosti, presnejšie v roku 2019. Ľudia prestali brať jedlo na veľkú váhu a fastfood sa stal častou voľbou. Zdravá strava bola však stále dostupná. Kde nastala chyba? Prečo dali ľudia prednosť nezdravému jedlu pred zdravým? Keď vo svojich mestách a dedinách mali ovocné sady, farmy, polia a domáce výroby? Ako príklad si vezmeme naše územie, Záhorie. Presnejšie našu vtedajšiu dedinu Záhorská Ves.  Býval tu cukrovar, ktorý vyvážal aj do susedného Rakúska, cez železničný most. Takisto Ryba, kde sa zakonzervovávali ryby do olejov. Babičky a deduškovia v záhradách, od rána do večera. Prečo potom prestali mať ľudia záujem o zdravé potraviny? Možno je to posunom doby a modernizáciou. Alebo o tom len ľudia nevedia a nevážia si vlastné zdravie natoľko, aby sa o seba starali. Ja Artic, by som rád poukázal na zdravé potraviny a pestrú stravu. Starajte sa o seba a vaše telo sa vám odvďačí energiou, zdravým telom a hlavne zdravým duchom.          

      Už sa vám nehlási Artic, ale ja, autorka tejto práce. Možno sa niekomu môže zdať príbeh o vymyslenej budúcnosti a o tom, že stravu budú tvoriť len pilulky extrém, no ja som sa len snažila poukázať na problém tejto doby. Ak si nebudeme vážiť našu planétu Zem a starať sa o ňu, ona sa o nás postará po svojom. Zdravá/nezdravá výživa takisto prikladá ruku k dielu. Ale hlavným faktorom sme len my ľudia.

      Práve ste dočítali Emkinu víťaznú prácu. :)

      RŠ 

    • Oznámenie o udelení študijného voľna
     • Oznámenie o udelení študijného voľna

     • Riaditeľka školy oznamuje, že dňa 20.11.2019 (streda) poskytuje  žiakom 6. – 9. ročníka  a I.B špeciálnej  triedy Základnej školy, Hlavná 31, 900 65 Záhorská Ves študijné  voľno. Z dôvodu testovania žiakov 5. ročníka ZŠ, Testovanie 5. Na priebeh testovania bude dohliadať väčší počet učiteľov, preto nebude možné zabezpečiť chod vyučovania podľa rozvrhu hodín.

      V prípade záujmu o stravu v školskej jedálni zo strany žiakov 6. - 9. ročníka  a I.B špeciálnej triedy na tento deň, je potrebné sa prihlásiť najneskôr v utorok (19.11.2019) do 14.00 h priamo v školskej jedálni.

      PaedDr. Ivica Pupiková

      riaditeľka  

    • Florbal Cup v Stupave
     • Florbal Cup v Stupave

     • Kvalifikačné predkolo vo florbale 

                  Dňa 7. novembra sa žiaci miestnej základnej školy zúčastnili na kvalifikačnom predkole vo Florbal Cupe, ktoré sa odohralo v priestoroch športovej haly v Stupave. Za účasti dovedna 7 kvalifikačných tímov napokon obsadili konečné 7. miesto, hoci výkonmi rozhodne nesklamali.

                  V úvodnom vystúpení smolne podľahli ZŠ Sološnica, kedy rozdielový gól inkasovali necelých 8 sekúnd pred záverečnou sirénou! V druhom stretnutí na nich čakal domáci tím ZŠ Stupava, ktorému sa našich chlapci urputne bránili, no napokon v záverečných 5 minútach inkasovali 3 góly a prehrali tak rozdielom triedy. V záverečnom dueli herne aj strelecky prevýšili súpera zo ZŠ Štúrova Malacky, jediný a rozhodujúci gól však strelil súper a stačil mu k najtesnejšiemu víťazstvu.

                  Za vzornú reprezentáciu školy patrí poďakovanie nasledujúcim žiakom: Filip Kňaze (V.A), Izmael Malík, Patrik Pavol Marguš, Viliam Tesár, Jiří Zvěřina (VII.A), Filip Glajšek, Martin Glajšek, Mário Malík, Stanislav Pavešic, Sebastián Polák, Dominik Šišulák (IX.A) a Stanislav Zeman (IX.A šp.).

       Mgr. Dávid Malík

    • Lampiónový sprievod
     • Lampiónový sprievod

     • Lampiónové sprievody - jeho účastníci nosia lampióny, sviečky alebo iné svetelné zariadenia. Konajú sa na celom svete k rôznym príležitostiam. Aj v súčasnosti sa lampiónové sprievody každoročne konajú v rôznych mestách na Slovensku. Táto tradícia sa udomácňuje aj u nás v Záhorskej Vsi. Večer 7. novembra 2019 naša škola v Záhorskej Vsi organizovala už piaty Martinský lampiónový sprievod. Začiatok bol o 17.15 h. Kráčali sme od hlavného vchodu základnej školy. Deti pomaly prichádzali s usmiatymi tvárami a samozrejme s rozsvietenými svetielkami – lampiónmi rôznych farieb a tvarov. Vyzerali ako mušky- svetlušky. Než sme sa vydali do kroku, deti pri škole zaspievali piesne „Ó Martin, svätý Martin“ a „Lampášik“. Pán učiteľ Malík prečítal pár slov o svätom Martinovi. Sprievod smeroval k Morave za obecný úrad. Do kroku hrala hudba z miestneho rozhlasu. Pri príchode k Morave sme vypúšťali led balóniky. Členovia DHZ sa postarali o občerstvenie. Večer sme sa rozišli domov s príjemnými pocitmi a novými zážitkami.

      Ďakujeme pedagógom a zamestnancom školy, obecnému úradu, DHZ a všetkým prítomným, ktorí nám boli podporou a umožnili, že lampiónový sprievod prebehol tak, aby mali všetci radosť a príjemný pocit!

      Veronika Šimkovičová


      Fotoalbum

    • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry
     • Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

     • Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry sa uskutočnilo 28. 10. 2019. Zúčastnilo sa 5 žiačok: Pavešicová Veronika, Adamská Ema, Meňhartová Ema, Csonková Lucia a Mészárosová Nina. Najvyšší počet bodov získala Adamská Ema, ktorá postupuje do okresného kola v Malackách. Gratulujeme všetkým účastníčkam a Emke želáme veľa šťastia v okresnom kole!

      Ďakujeme pani učiteľkám Anne Belkovej a Ane Filko za pripravu školského kola olympiády!

      Ana Filko 

    • Vybíjaná - najmladší žiaci
     • Vybíjaná - najmladší žiaci

     • Dňa 6.11.2019 sa žiaci našej školy,  narodení od 1.9.2009 a mladší, zúčastnili okresného kola turnaja vo vybíjanej najmladšieho žiactva v Malackách. Do súťaže bolo prihlásených dvanásť škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Prvá skupina hrala v Športovej hale Malina (ZŠ Dérera, ZŠ Stupava, ZŠ Štúrova, ZŠ Zohor, ZŠ Sološnica, ZŠ Marianka) a druhá skupina v ZŠ Záhorácka Malacky (ZŠ Záhorácka, ZŠ Gajary, Sp. škola Asisského, ZŠ Záhorska Ves, ZŠ Závod, ZŠ Lozorno). Naši žiaci odohrali dva zápasy s vylosovanými súpermi zo ZŠ Gajary a Spojená škola sv. Františka Assiského Malacky. Aj napriek veľkej snahe, úsiliu a odhodlaniu boli obidvaja súperi silnejší a naši žiaci prehrali. Nič to, prišli sme so cťou a budúci rok sa zlepšíme. Zobrali sme si príklad ako hrať, bojovať. Našu školu reprezentovali žiaci II.A triedy – Riško Danihel, Fábio Ján Aľušík, III.A – Marko Alex Korych, IV.A – Dominika Balážová, Nina Horváthová, Rebeka Haviarová, Melánia Hubková, Sarah Karabová, Saška Keszeghová, Viktorka Kňazeová, Nelka Nerádová a zo IV.B – Laura Sithová.  

      Všetkým žiakom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy! 

      Mgr. Ľubica Hájek 

      Fotoalbum

    • Projekt: Hovorme o jedle - Týždeň zdravej výživy
     • Projekt: Hovorme o jedle - Týždeň zdravej výživy

     • Zdravie je predpokladom kvalitného života. Pretože sa usilujeme kvalitne a zdravo žiť, zapojili sme sa po roku opäť do projektu HOVORME O JEDLE. Týždeň zdravej výživy bol pre nás všetkých veľkým oživením, zaujímavou skúsenosťou a veľkou príležitosťou dozvedieť sa znova viac o  potravinách a výžive. Absolvovali sme spoločne množstvo zaujímavých aktivít, počas ktorých sme spoznávali, ochutnávali, učili sa, zabávali, hrali, písali, tvorili,  kreslili  a  čítali o všetkom, čo je zdravé pre náš organizmus, či už je to jedlo, pohyb, hygiena, životný štýl. V rámci ,,farebného týždňa" žiaci 1. stupňa počas desiatovej prestávky konzumovali zdravé jedlá ladiace s oblečením a zároveň súťažili  o najzdravšiu triedu s najzdravšou desiatou.  Výsledky súťaže O najzdravšiu triedu:

      1. miesto - IV. B -  183 bodov

      2. miesto - III. A  - 177 bodov

      3. miesto - I. A    - 166 bodov

      4. miesto - II. A -   160 bodov

      5. miesto - IV. A -    79 bodov

      Gratulujeme víťaznej triede IV. B.

      Okrem súťaže O najzdravšiu triedu tvorili žiaci II. stupňa literárne práce na tému Poznám zdravé potraviny z môjho mesta či dediny. Zaslané boli práce Alicky Vašinovej, Veroniky Klasovej zo VI. A a Emky Meňhartovej a Veroniky Pavešicovej z VIII. A. Výtvarnými prácami    s témou Chutné maľovanie prispeli do súťaže žiaci II. A a žiačky VIII. A Emka Adamská a Kamilka Tóčiková. Ako vedia naaranžovať svoje jedlo a byť pravými gurmánmi predviedli žiaci Filipko Kňaze z V. A, Kamilka Tóčiková, Emka Meňhartová z VIII. A. Svoje pripravené a naservírované jedlá odfotografovali a takisto sme ich zaslali do fotografickej súťaže s témou Očami gurmána. Teraz už len čakať, ako naše spoločné snaženia v rámci zdravej výživy obstoja v silnej konkurencii všetkých prihlásených škôl. Bolo by fajn, keby bolo naše snaženie ocenené, ale dôležité je, že sme opäť viac ako inokedy kontrolovali, čo jeme, prečo to jeme, že sa viac hýbeme a myslíme na svoje zdravie.

      Zuzana Doršicová

      Fotoalbum

    • Mesiac úcty k starším v škole
     • Mesiac úcty k starším v škole

     • Bolo pekné októbrové popoludnie a naša telocvičňa sa zaplnila babičkami, deduškami, ktorých pozvali ich vnúčatká. Pripravili im oslavu sviatku starých rodičov. Na úvod všetkých privítala pani riaditeľka PaedDr. Ivica Pupiková. Rozžiarené očká detí hľadali tú svoju babičku, svojho dedka.  Potom sa premenili na spevákov, hercov, muzikantov a tanečníkov. Takéto predstavenie je jedinečné, nemožno ho zaplatiť žiadnymi peniazmi. Za takéto predstavenie sa platí láskou, ktorá je medzi vnúčaťom a starým rodičom. Po vystúpení sme pokračovali v družných rozhovoroch pri čajíku a koláčikoch.

      Ďakujeme starým rodičom, rodičom a všetkým blízkym, ktorí prišli a podporili svoje deti!

      Ďakujeme deťom, ktoré účinkovali v programe!

      Ďakujeme pedagógom, ktorí tento program nacvičili a pripravili!

      Ďakujeme za občerstvenie!

      Pavlína Janotková, Mgr. 

      Fotoalbum

    • Pozdrav v Jeseni života
     • Pozdrav v Jeseni života

     • Máte radi jeseň? Možno poviete: Ja radšej jar, leto, či zimu ... Ale – jeseň je dar – verte tomu! Zúročí celoročnú námahu a v živote prinesie múdrosť, pokoj a vyrovnanejší pohľad na svet. Jeseň vytvára umelecké diela, ktoré sú ako krásna paleta. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v svojej jeseni. Tvaroval a formoval ho majster život skúškami, radosťami, ale aj problémami a starosťami. My sme sa so žiakmi našej školy vybrali rozveseliť a potešiť naše babičky, ktoré bývajú v Jeseni života v našej obci Záhorská Ves. Prišli sme za nimi, aby im deti mohli ukázať program, ktorí si pre nich pripravili. Zahrali sme im na flautičkách, zaspievali si s nami známe ľudové piesne a zatancovali im tanček na modernejšiu nôtu. Odovzdali sme im darček nielen vo forme programu, ale aj z lásky vyrobeného darčeka. Odmenou pre deti bol potlesk a šťastný výraz na tvárach babičiek. Pri odchode deti dostali sladkú odmenu.. Nezabudneme na Vás a stretneme sa nabudúce. 

      Mgr. Ľubica Hájek

      Fotoalbum

    • Lampiónový sprievod
     • Lampiónový sprievod

     • Pozývame Vás do lampiónového sprievodu vo štvrtok 7. novembra 2019. Začiatok  sprievodu pôjde od základnej školy o 17.15 h. Občerstvenie zabezpečí Dobrovoľný hasičský zbor Záhorská Ves. Papierové lampióny šťastia sa z bezpečnostných dôvodov vypúšťať nebudú, ale nahradia ich LED balóniky.

      Tešíme sa na Vašu účasť a čarovnú jesennú atmosféru!

    • Interaktívna podlaha - zážitkové vyučovanie
     • Interaktívna podlaha - zážitkové vyučovanie

     • Interaktívna podlaha spája pohyb ľudského tela s príbehom, ktorý sa na nej odohráva. Pohybujete sa a tým meníte virtuálne dianie okolo Vás. Interaktívna plocha je médium vhodné na zábavu, prezentáciu, výučbu a reklamu. Pomáha pritiahnuť ľudí a udržiavať povedomie o značke, spestruje výstavy, výučbu a hudobné aj zábavné akcie. Vnem získaný z interaktívnej podlahy je hlbší a dlhodobejší, pretože sú účastníci zapojení do deja a môžu ho sami ovplyvňovať. Na jednej ploche tak môžete napríklad hrať futbal, tancovať valčík, zahrať si na hudobnom nástroji, naháňať ryby v jazere, alebo sa učiť zábavnou a hravou formou. Vo fotoalbume si môžete pozrieť, ako sa dňa 22.10.2019 s interaktívnou podlahou pobavili naši žiaci.

      Fotoalbum

      PaedDr. Ivica Pupiková

    • Mesiac úcty k starším - vystúpenie v KD
     • Mesiac úcty k starším - vystúpenie v KD

     • Milé naše babičky, my sme Vaše detičky.                                                                                                      Program sme si pripravili, aby sme Vás potešili.                                                                                                Milými veršíkmi prišli v sobotu 19. októbra 2019 pozdraviť starkých našej obce žiaci našej základnej školy do kultúrneho domu pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. K veršíkom pridali piesne, tančeky, vrúcne slová vďaky za lásku, starostlivosť, výchovu svojich rodičov, za odovzdávanie skúseností, milý úsmev a trpezlivosť.  Starkí sa deťom poďakovali potleskom, objatím, láskavým pohladením. Milí naši starkí, nech Vám úsmev zdobí Vašu tvár a srdiečko hreje naša láska a úcta k Vám. Ďakujeme, že Vás máme!

      Zuzana Doršicová

      Fotoalbum

    • Zber papiera - vyhodnotenie
     • Zber papiera - vyhodnotenie

     • 1) celkové množstvo nazbieraného papiera za triedu:

      1.miesto IV.B (578 kg) 

      2.miesto II.A (576 kg)

      3.miesto I.A (557,5 kg)

      2) množstvo papiera na jednotlivca, ktorý priniesol najviac papiera:

      1. miesto Petrášová A. - IV.B (444 kg)

      2.miesto Tomášková A. - I.šp.(346 kg)

      3.miesto Danihelová S. - II.A (281 kg)

      Vyhodnotenie jesenného zberu papiera

      Žiaci základnej školy spoločne so svojimi rodičmi a pedagógmi opäť raz preukázali, že im osud našej planéty nie je ľahostajný. Dôkazom toho je zber papiera, ktorý sa uskutočnil v termíne od 14.10. – 18. 10. 2019.

      Všetky ročníky spolu priniesli viac ako 3000 kg papiera!

      V rámci hodnotenia tried sa na 1. mieste umiestnili žiaci 4.B triedy, ktorí priniesli spoločne 578 kg papiera. Strieborný stupienok obsadili žiaci 2. A triedy a najmladší, no zato veľmi usilovní  žiaci z 1. A triedy obsadili 3.miesto.

                  Najlepší jednotlivec pochádza taktiež z víťazného kolektívu. Stala sa ním žiačka 4.B triedy Alžbetka Petrášová, ktorá priniesla 444 kg. Trojicou najlepších dopĺňa Andrejka Tomášková (336 kg) a Sabrinka Danihelová (281 kg). 

                  Víťazom gratulujeme a v mene základnej školy ďakujeme všetkým rodičom a občanom našej obce, ktorí sa spolupodieľajú na výchove a vzdelávaní našich žiakov aj prostredníctvom podobnej enviromentálnej aktivity.

            

      Mgr. Lenka Liščáková

      Fotoalbum

    • Jeseň očami detí - úspech!
     • Jeseň očami detí - úspech!

     • Žiaci našej školy sa pod vedením pedagógov zapojili do výtvarnej súťaže vyhlásenej Centrom voľného času v Malackách - Jeseň očami detí. A dosiahli sme skvelý úspech! Práca žiakov VI.A triedy pod vedením pani učiteľky Mgr. Sone Landlovej bola ocenená!

      Do súťaže bolo zaslaných 278 prác z materských a základných škôl a ocenených bolo 30 prác.

      Výstavu prác si môžete prezrieť v priestoroch CVČ od  21. 10. - 15. 11. 2019.

      Pani učiteľke a  žiakom gratulujeme!

      PaedDr. Ivica Pupiková

    • Mesiac úcty k starším
     • Mesiac úcty k starším

     • Drahí starí rodičia, srdečne Vás pozývame na posedenie s Vašimi vnúčatmi dňa 24.10.2019 o 16.00 h v budove školy.

      Všetci sa na Vás tešíme!

      PaedDr. Ivica Pupiková