• Jazykový kvet 2023 - úspech!

• V priebehu marca sa uskutočnilo krajské semifinálové kolo v prednese anglickej poézie a prózy Jazykový kvet 2023. Súťaž sa konala dištančnou formou. Zúčastnili sa Matyáš Šaub (V.A), Nikolas Mikulka (VI.A) a Alica Vašinová (IX.A). Do krajského finále postupuje a našu školu bude reprezentovať Nikolas Mikulka. Krajské finále sa bude konať 26.4.2023 v Bratislave. Nikolasovi gratulujeme a držíme palce. Matyášovi a Alicke ďakujeme za vzornú reprezentáciu.

Ing. Mária Bobáková

• Školský pohár SFZ

• V utorok 4. apríla sa na futbalovom štadióne v Jakubove odohralo obvodné kolo Školského pohára Slovenského futbalového zväzu v malom futbale. Naše mužstvo súperilo o dve voľné miestenky do okresného kola so ZŠ Jakubov, ZŠ Gajary a ZŠ Plavecký Štvrtok.

V našom úvodnom vystúpení išlo o drámu až do posledných sekúnd. Proti ZŠ Gajary sme dvakrát vyhrávali, ale húževnatý súper sa dokázal aj vďaka individuálnym chybám našich hráčov vždy vrátiť do zápasu. O cennom víťazstve v pomere 3:2 napokon rozhodol svojim druhým presným zásahom v zápase Boris Šimkovič len 10 sekúnd pred koncom! Gólovo sa k nemu pridal aj Richard Danihel.

V druhom vystúpení sme čelili domácej ZŠ Jakubov. V obojstranne vyrovnanom stretnutí sme vďaka streleckej efektivite a pozornej defenzíve preklopili misky váh na svoju stranu a po presných zásahoch Richarda Danihela, Andreja Reháka a Borisa Šimkoviča zvíťazili 3:1.

Záverečné vystúpenie naši hráči poňali ako exhibíciu. Proti ZŠ Plavecký Štvrtok si schuti zastrieľali a zaknihovali pohodlné víťazstvo v pomere 10:0. Postupne sa presadili Richard Danihel (5 gólov), Mário Šušuk (3 góly), Andrej Rehák a Boris Šimkovič.

Kvalitné a presvedčivé výkony nám dopriali 1. miesto, vďaka ktorému sa tešíme z postupu do okresného kola! Za vzornú a úspešnú reprezentáciu školy ďakujeme Nikolasovi Balážovi (IV.A), Richardovi Danihelovi Lukášovi Demeterovi (obaja V.A), Patrikovi Šarközymu (VII.A), Andrejovi Rehákovi, Borisovi ŠimkovičoviMáriovi Šušukovi (všetci VII.B).

Text: Mgr. Dávid Malík

• Okresné kolo MINIcoolvolley žiačky

• V pondelok 3. apríla čakalo na žiačky 5. – 6. ročníka našej základnej školy okresné kolo MINIcoolvoley. Dejiskom turnaja sa stala Základná škola s materskou školou Závod.

Naše súťažné družstvo sa umiestnilo na konečnom 2. mieste, nakoľko v priamom súboji o postup podľahlo v dvojzápase domácemu celku po výsledkoch 1:2, resp. 0:2. Za vzornú reprezentáciu našej základnej školy ďakujeme Eme Nespalovej, Stele Vorobjovej (obe V.A), Vivien Bínovej, Alexandre Fejtlovej Laure Strečanskej (všetky VI.A).

Text: Mgr. Dávid Malík