• Kto je robot Emil?

• Emil je súčasťou unikátnej metódy vyučovania informatiky. Určený je pre deti, ktoré rady objavujú, bádajú a riešia problémy.

Naša škola získala licenciu na používanie tohoto softvéru a dnes si ho vyskúšali pani učiteľky z 1. stupňa.

Vďaka Emilovi si budú naši žiaci rozvíjať informatické, logické a matematické myslenie, tvorivosť i komunikáciu, hravo zvládnu základy programovania.

• Nevypočutý

• Občianske združenie IPčko iniciovalo niekoľko aktivít pre prevenciu. IPčko je súčasťou Integrovaného záchranného systému, Asociácie liniek pomoci, Koalície pre deti Slovensko, Asociácie nízkoprahových programov pre deti a mládež.

Kampaňové nálepky „NEVYPOČUTÝ“, ktoré odkazujú na webovú podstránku www.ipcko.sk/nevypocuty, kde môžu mladí ľudia zanechať textový alebo hlasový odkaz, na ktorý budú psychológovia a psychologičky odpovedať každý štvrtok na live streame na Twitchi.

Podstránka taktiež obsahuje informácie o možnostiach a pomoci IPčka.

• Plavecký výcvik

• Žiaci 1. stupňa našej školy absolvovali aj tento školský rok základný plavecký výcvik, ktorý sa konal od 5. februára do 9. februára 2024 v priestoroch plavárne Malina v Malackách.

Žiaci boli rozdelení do troch družstiev, kde sa učili, ako dýchať pri pohybe vo vode, splývať, zdokonaľovali sa v rôznych technikách plávania. Každý sa snažil a robil pokroky vlastným tempom. Najdôležitejšia bola radosť žiakov z pohybu vo vode.

Veľmi sa snažili, boli disciplinovaní, pozitívny prístup trénerov ich motivoval k čo najlepším výkonom. Odmenou za vynaložené úsilie bolo „Mokré vysvedčenie“ a dobrý pocit z úspešného zvládnutia celého výcviku.

• Srdce, krv a krvný obeh – projektové vyučovanie v IV. A

• Štvrtáci zažili v rámci vyučovania deň plný vedomostných a praktických aktivít.

Na projektovom vyučovaní o srdci a krvnom obehu si najskôr zopakovali spodobovanie spoluhlások v behacom diktáte. Poznatky o krvi si overili priraďovaním dvojíc kartičiek, dokonca si sami vymysleli hádanky na túto tému. Z vlastných tiel vytvorili makety obehovej sústavy, programovali červené krvinky tak, aby vyzbierali cestou cievnym systémom len užitočný kyslík. Na pracovnom vyučovaní si vyrobili záverečný projekt, v ktorom použili všetky doterajšie vedomosti.

Pracovali ako jeden tím a spoločnými silami dotiahli svoju prácu do úspešného konca.

• Škola ide na repre!

• Žiaci a žiačky našej základnej školy sa 1. februára 2024 vybrali splniť si ďalší športový sen. Naživo vzhliadnuť stretnutie druhej najvyššej hokejovej súťaže medzi domácimi Modrými krídlami Slovan a slovenskou hokejovou reprezentáciou mladíkov do 18 rokov. Dejiskom duelu bol moderný Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave. Podujatie im bolo odmenou za dosiahnuté študijné, výchovné a športové výsledky v práve skončenom prvom polroku aktuálneho školského roka 2023/2024.

Okrem samotného hokejového zápasu na žiakov a žiačky našej základnej školy čakalo množstvo sprievodných podujatí. Pred vhodením úvodného buly si spoločne s celou halou zaspievali štátnu hymnu. Vítaným spestrením boli interaktívne hry v podaní stále prítomného DJ a moderátora stretnutia. Svoje vedomosti a znalosti (nielen) zo športového prostredia si mohli žiaci preveriť na obrovskej videokocke. Oko nejedného fanúšika potešili pohybovo skvelé cheerleaderky. Populárnou a vyhľadávanou atrakciou sa stala herná zóna STIGA s ľadovým hokejom. Súťaže a kvízy sľubovali zisk hodnotných cien od sponzorov podujatia. Fotokútik s maskotom hokejového klubu Harvym bol už len povestnou čerešničkou na torte.

Slovenskí hokejoví mladíci do 18 rokov napokon zvíťazili výsledkom 2:1 až po sérii dramatických samostatných nájazdoch. Tešíme sa na návštevu ďalších multikultúrnych a športových podujatí.