• DEŇ SLNKA

• Dňa 3. mája 2022 je Svetový deň Slnka. Vyhlásila ho OSN v rámci programu pre životné prostredie UNEP.

Slnko je naša najväčšia, najbližšia a zároveň najjasnejšia hviezda na oblohe. Svojím žiarením vytvára podmienky pre život organizmov na Zemi.

Deň je určený nielen na pripomenutie významu dôležitosti Slnka, ale aj na propagáciu ekológie a významu ochrany životného prostredia.

Nezisková organizácia A Ray of Sunshine for a Child zorganizovala výtvarnú aktivitu pre deti, týkajúcu sa slniečka, do ktorej sa zapojila aj naša škola. Každé dieťa nakreslilo originálne slniečko. Pozrieť si ich môžete vo fotoalbume.

• Okresné kolo Školského pohára vo futbale mladších žiakov

• V piatok 6. mája sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola Školského pohára v minifutbale. Dejiskom turnaja bol futbalový štadión v Jakubove. V úvodnom zápase naši chlapci podľahli ZŠ Stupava po smolnom výsledku 0:1, keď nedokázali zúročiť streleckú ani územnú prevahu. V druhom stretnutí sme kvalitou ani výkonom nestačili na domácu ZŠ Jakubov, ktorej sme podľahli 2:7. V konečnom súboji o 3. miesto chlapci nestačili na ZŠ Dr. Jozefa Dérera v Malackách a prehrali 3:6. Obsadili tak 4. miesto a účasť v turnaji pre nich pre tento školský rok končí. Za reprezentáciu školy ďakujeme: Danielovi Očenášovi (V.A), Radovanovi Karovičovi, Romanovi Karovičovi, Patrikovi Šarközymu (všetci VI.A), Andrejovi Rehákovi, Borisovi Šimkovičovi ml., Máriovi Šušukovi (všetci VI.B), Michalovi Malíkovi a Michaelovi Margušovi (obaja VII.A).

• MÁRIO GALBA - 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska v boxe!

• Počas víkendu 30.4.-1.5.2022 sa uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky 2022 žiakov a mladšieho dorastu v boxe vo Vranove nad Topľou.

Náš žiak Mário Galba získal krásne 2. miesto v kategórii starší žiaci do 44 kg.

Máriovi gratulujeme a želáme ďalšie športové úspechy!

• Stavanie mája

• V sobotu 30. apríla 2022 sa deti 1. stupňa našej základnej školy zúčastnili stavania mája pred obecným úradom. Piesňou Sadíme my máje a vyzdobením stromu prispeli k slávnostnej atmosfére postavenia mája, symbolu lásky, plodnosti a mladosti. Spolu s ostatnými prítomnými privítali tak najkrajší mesiac  v roku, mesiac máj, lásky čas.

• LAURA STREČANSKÁ - dvojnásobná majsterka Slovenska!

• Ďalší skvelý úspech žiačky našej základnej školy!

Laura Strečanská, žiačka V.A triedy, súťažila v miniformácii a veľkej formácii junior za tím ELLA Malacky a stala sa hneď dvojnásobnou majsterkou Slovenska v mažoretkovom športe!

Gratulujeme a držíme palce v ďalších vystúpeniach!

Zdroj foto: Oficiálna stránka ELLA Malacky (FB a Instagram)

• Projektová činnosť - úspech!

• Správna rada Nadácie EPH schválila na zasadnutí projekty v programe Municipality v spolupráci so spoločnosťou Nafta. Naša škola získala finančný príspevok v hodnote  3000 €. Postupne modernizujeme a inovujeme prístup k technike v triedach ZŠ. Z príspevku zakúpime interaktívne displeje s príslušenstvom do tried. Počas vyučovania môžu učitelia využívať množstvo názorných materiálov priamo v triedach s interaktívnym displejom, ktoré pomôžu žiakom pri bezprostrednej fixácii učiva priamo na danej hodine (biológia, dejepis, geografia, fyzika, atď.).

"Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore z Nadácie EPH."

Mgr. Lenka Liščáková

• Získali sme grant!

• Dobrý deň,

v mene správcu Nadácie BVS dovoľte mi informovať Vás, že Vaša žiadosť o grant, v rámci Grantového programu Zelený región 2022, bola grantovou komisiou schválená v maximálnej výške.

Nadácia BVS

• Vybíjaná - mladšie žiačky

• V piatok 29. apríla 2022 sa žiačky 6. a 7. ročníka zúčastnili základného kola súťaže vo vybíjanej  maldších žiačok, ktoré sa uskutočnilo v ZŠ Dr. J. Dérera v Malackách.

Do hry nastúpili družstvá zo ZŠ Závod, ZŠ Dr. J. Dérera Malacky, Spojená škola sv. Františka Assiského Malacky a ZŠ Záhorská Ves. Našu základnú školu reprezentovali žiačky - Veronika Klasová, Ivana Balážová, Dominika Balážová, Rebeka Haviarová, Nina Horváthová, Sarah Karabová, Viktória Kňazeová, Nela Nerádová, Alžbeta Petrášová, Vanessa Petrášová, Laura Sithová, Tatiana Tomášková a Vanessa Šušuková.

Všetkým žiačkam ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy!

Mgr. Soňa Landlová