• Profesijná orientácia

• Profesijná orientácia je poradenstvo žiakom základných škôl, ktorí sú profesijne nevyhranení, váhajú nad viacerými alternatívami ďalšieho štúdia, prípadne by si radi overili vhodnosť ich voľby strednej školy.

Žiaci 8. ročníka sa dňa 3.11. 2022 stretli online  s pani psychologičkou z CPPPaP v Malackách. Vypracovávali testy schopností a záujmov - Moje záujmy, Semafor, Riasec, Osobnostný dotazník. Pani psychologička im najskôr vysvetlila situáciu - aké povolania bude trh práce potrebovať v najbližšej budúcnosti, akých odborníkov je nedostatok. Po ukončení teoretickej časti dostali žiaci inštrukcie, ako vypracovávať testy. Testy boli zamerané na poznanie vlastných silných a slabých stránok vo vzťahu k budúcemu povolaniu, poznávanie rôznych povolaní, ich charakteristík, predpokladov pre štúdium v danom odbore. Potom žiakom na základe vyhodnotených testov budú odporučené školy a odbory, na ktorých by mohli študovať.

Šťastie praje pripraveným!

Mgr. Ľubica Hájek